2. /
  4. /
  5. Falstart Piasta Kobylin
DiamondHair

Od porażki rozpoczął rundę wiosenną zespół Piasta Kobylin. Na własnym terenie podopieczni trenera Marka Nowickiego przegrali z Orłem Mroczeń 0:2. Gole strzelili Bartosz Moś i Kamil Rabiega.

Mecz w Kobylinie był jednym z zaledwie dwóch, jakie zostały rozegrane w tej kolejce. Pozostałe spotkania z powodu złego stanu boisk odwołano.

Wynik pojedynku Piasta z Orłem otworzył w 30. minucie Bartosz Moś, pokonując Jakuba Poślednika uderzeniem z rzutu wolnego. Miejscowi mieli okazję wyrównać jeszcze w pierwszej odsłonie, lecz sędzia nie uznał trafienia Mateusza Wachowiaka, odgwizdując pozycję spaloną.

Po zmianie stron kobylinianie starali się doprowadzić do remisu, ale zawodziła skuteczność. Trzy świetne sytuacje miał Patryk Kamiński, lecz za każdym razem przegrywał pojedynek z golkiperem Orła. Z kolei Dominik Snela w 85. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Niewykorzystane okazje zemściły się dwie minuty przed końcem, kiedy to Kamil Rabiega nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Piasta, tym samym ustalając rezultat meczu.

W najbliższą sobotę kobylinianie zagrają u siebie z Koroną Pogoń Stawiszyn. Początek spotkania o godz. 11.00.

Piast Kobylin – Orzeł Mroczeń 0:2 (0:1)

BRAMKI: 0:1 – Bartosz Moś (30’ wolny), 0:2 – Kamil Rabiega (88’)

PIAST: Poślednik – Bzodek (50’ Maciej Wachowiak), Snela, Wosiek, A. Kurzawa – Marchewka, M. Kurzawa, Szymanowski, Kamiński – Kokot (60’ Jędrzejak), Mateusz Wachowiak