2. /
  4. /
  5. Godnie reprezentowali nasz kraj!
Vidia film tekst

Wspaniale spisali się lekkoatleci z powiatu krotoszyńskiego, którzy reprezentowali Polskę w meczu międzypaństwowym w Bańskiej Bystrzycy. Oprócz naszej kadry w zawodach startowały ekipy Czech, Słowacji i Węgier.

W biegu na 100 metrów srebrny medal z czasem 10,53 zajął Dawid Grząka, trenujący na co dzień w KS Stal LA Ostrów Wlkp. Ponadto Dawid pobiegł na ostatniej zmianie w sztafecie 4×100 metrów (wraz z Markiem Zakrzewskim, Tomaszem Giżyckim, Cezarym Łazowym). Nasz team zajął pierwsze miejsce z rezultatem 39,99.

Pochodząca z Dąbrowy Ewa Piaszczyńska, także reprezentanka ostrowskiego klubu, wywalczyła brąz w biegu na 200 metrów, uzyskując czas 24,90. Prócz tego pobiegła w sztafecie 4×100 metrów (z Oliwią Greiner, Oliwią Zimoląg i Anną Rejchert). Polki triumfowały z wynikiem 45,86.

Na dystansie 1500 metrów startowała natomiast Paulina Stempniak. Koźminianka trenująca w KS Energetyk Poznań okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając z czasem 40:30,51.