2. /
  4. /
  5. Gorące ściganie na Termach...
Detektyw Szewc

Dwoje reprezentantów KS Krotosz startowało 15 kwietnia w Poznaniu, gdzie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Gorące Ściganie na Termach”. Julia Bielawna przywiozła ze stolicy Wielkopolski dwa medale.

Do rywalizacji na 50-metrowym basenie przystąpiło 650 zawodników i zawodniczek z 54 klubów z różnych stron kraju. W tym gronie znalazło się także dwoje pływaków KS Krotosz.

Julia Bielawna rywalizowała w kategorii 17 lat i starsi w trzech konkurencjach. Na 50 m stylem klasycznym uzyskała czas 37,39 i wywalczyła srebrny krążek, a na 100 m tym samym stylem była trzecia z wynikiem 1:25,22. Ponadto na 50 m stylem dowolnym zajęła ósme miejsce (32,97).

Nicolas Jędrzejak startował w kategorii 15-16 lat. Wprawdzie nie udało mu się stanąć na podium, ale poprawił trzy rekordy życiowe na długiej pływalni. Najlepiej spisał się w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym, zajmując piątą lokatę z czasem 32,26. Z kolei na 50 m stylem dowolnym (27,47) uplasował się na jedenastej pozycji, a na 100 m stylem dowolnym (1:00,93) był czternasty.