Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Grzegorz Turnau na koncercie Lions Clubu

2018-04-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Grzegorz Turnau na koncercie...
Grzegorz Turnau na koncercie Lions Clubu
Akademia Reissa

W niedzielę w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie odbył się koncert charytatywny, na którym wystąpił Grzegorz Turnau. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Mai i Oliwii Drońskich. Organizatorem był Lions Club Krotoszyn, we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury.

 

Sala kinowa była zapełniona do ostatniego miejsca. Przed słynnym artystą na scenie pojawił się lokalny zespół Tacy Nie Inni pod kierownictwem Mariusza Kaźmierczaka, w składzie: Franciszek Rosik (instrumenty klawiszowe), Krystian Tomza (gitara basowa), Mateusz Kaźmierczak (trąbka), Miłosz Maciejewski (perkusja) i Stanisław Swora (wokal, gitara). Potem dla licznej publiczności wystąpiły siostry Maja i Oliwia Drońskie, które zaśpiewały specjalnie przygotowaną piosenkę.

Gwiazdą imprezy był oczywiście Grzegorz Turnau, znany z takich utworów jak „Znów wędrujemy”, „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „Pamięć”, „Bracka”, „To tu, to tam”. W swoich kompozycjach Turnau wykorzystuje teksty czołowych polskich poetów XX wieku. Za swoją działalność artystyczną został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

– To był nasz kolejny koncert charytatywny. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością znamienity artysta – Grzegorz Turnau – oraz zespół Tacy Nie Inni. Dziękujemy mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego, że zechcieli być z nami na tym koncercie i wesprzeć szczytny cel. Dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Mai i Oliwi Drońskich. Udało się pozyskać ponad 10 tysięcy złotych. Przekażemy tę kwotę małym mieszkankom Krotoszyna, aby pomóc im w dalszym leczeniu – podsumował Jacek Zawodny z Lions Clubu Krotoszyn.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud