Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Haft Marii Politowicz

2018-04-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Haft Marii Politowicz
Haft Marii Politowicz
Zuziak tekst

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbył się wernisaż wystawy haftu krzyżykowego Marii Politowicz. Ekspozycję można oglądać do 30 kwietnia w holu książnicy na II piętrze.

 

Na początku dyrektor Ewa Bukowska powitała przybyłych gości, wśród których była Joanna Ziembińska-Szczurek, zastępczyni naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie. Później głos zabrała autorka prac, która opowiedziała o swojej pasji.

Urodzona na Ziemi Lubuskiej, od lat mieszkająca w Krotoszynie Maria Politowicz jest szczęśliwą babcią pięciorga wnucząt. Haftuje od 25 lat. Zaczynała od haftu richelieu, obecnie stosuje najczęściej haft krzyżykowy. Kocha kwiaty i to one są ulubionym tematem jej haftowanych obrazów.

Swojemu hobby, którym zaraziła także młodszą wnuczkę, poświęca się szczególnie w okresie zimowym. Jej pasją są także podróże, a turystyka jest zarówno przyjemnością, jak i pracą, albowiem M. Politowicz jest pilotem i przewodnikiem wycieczek w kraju i za granicą.

Artystka jest także doskonałą kopistką, o czym świadczyć może haftowana kopia obrazu Renoira – „Róże i jaśmin”. Swoje prace dwukrotnie wystawiała w galerii Refektarz w Krotoszynie. Dwa razy zdobyła Grand Prix w projekcie „Senior z inicjatywą” (2012 i 2014) w Krotoszynie oraz w Kaliszu (2012).

(NOVUS)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud