Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Integracja poprzez sport

2017-09-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Integracja poprzez sport
Integracja poprzez sport
DAF-MAL

Sobota, 9 września, na terenie całego kraju była Dniem Sportu na Orlikach. Na ponad 1600 boiskach sportowych przez cztery godziny animatorzy prowadzili zajęcia w różnych kategoriach wiekowych.

 

Organizatorem akcji była Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Wedle jej założeń w przyszłości ma to być ogólnopolskie wydarzenie sportowo-rekreacyjne. Od godziny 11.00 do 15.00 dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach, których celem była integracja międzypokoleniowa poprzez sport.

– W akcję zaangażowaliśmy kluby sportowe z Krotoszyna. Na zajęciach zaprezentowali się najmłodsi adepci futbolu, trenujący w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa. Nie zabrakło też starszych ekip, które na co dzień rywalizują w rozgrywkach krotoszyńskiej Playareny – oznajmia Waldemar Wandelewski, opiekun orlika przy I LO w Krotoszynie.

Partnerami Dnia Sportu na Orliku były Fundacja „Zwalcz Nudę”, organizująca m.in. Narodowy Dzień Sportu na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, oraz fundacja RECAL, która umożliwiła przeprowadzenie ekologicznych zbiórek recyklingowych. – Celem Dnia Sportu na Orlikach było zorganizowanie atrakcyjnych form aktywności ruchowej. Przy okazji mogliśmy promować zdrowy tryb życia, lokalne kluby sportowe czy organizacje wspierające aktywność fizyczną – podkreśla Michał Kolibabka, opiekun orlika przy deptaku.

Dla wszystkich osób, które wzięły udział w wydarzeniu, przewidziano opaski na ręce oraz specjalny plecak na buty treningowe.

(GRZELO)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud