Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Integracja w Witaszycach

2021-07-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Integracja w Witaszycach
Integracja w Witaszycach
Zuziak tekst

Kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Witaszyc. Był to dla nich fantastycznie spędzony czas.

 

Pałac Witaszyce stanowi niebywałą ozdobę miejscowości. Położony w rozległym parku, kusi podróżnych doskonałą kuchnią i stylizowanymi wnętrzami. Gościnność jest wizytówką pałacu, jak i dworu, w którym znajdują się muzea dwóch imperiów – napoleońskiego oraz Lorda Vadera i Kanclerza, znanych z filmów „Star wars”. Kolekcja właściciela pałacu jest imponująca.

Ale Pałac Witaszyce to nie tylko Muzeum Bitew Napoleońskich czy Muzeum Filmowe „Gwiezdnych Wojen”. To również Pałac Umysłu – edukacja, integracja, rozrywka. W części integracyjno-rozrywkowej uczniowie uczestniczyli m.in. w warsztatach LEGO i eliksarium, gdzie tworzyli magiczne eliksiry ziołowe. Poznali także podstawy fechtunku mieczem. Sprzęt sportowy i muzyczny, trampoliny, leżaki, koce, gry planszowe, piękny teren parkowy – wszystko było do ich dyspozycji. To był piękny i wyjątkowy dzień.

– Po powrocie uczniów ze zdalnej edukacji przygotowaliśmy szereg działań integrujących – Dzień Dziecka, wycieczki, konkursy, rozgrywki sportowe i rajdy rowerowe. Fajną inicjatywą było działanie „Akcja – integracja”, przygotowane przez wychowawczynię klasy – Annę Kaj. Podczas wycieczki krajoznawczej była edukacja, integracja i jednocześnie rozrywka. Kreatywny projekt pozwolił z pewnością zintegrować się dzieciom, ale również aktywnie spędzić czas w ostatnich dniach nauki – powiedział Jacek Zawodny, dyrektor koźmińskiej szkoły.

(ANKA)

FOT. SP 1 Koźmin Wlkp.

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud