Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Inwestycja MAHLE – nowe miejsca pracy w regionie

2021-06-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Inwestycja MAHLE – nowe...
Inwestycja MAHLE – nowe miejsca pracy w regionie
Centnas
MATERIAŁ INFORMACYJNY

MAHLE w Krotoszynie inwestuje w rozwój działalności. Obecnie trwa budowa nowoczesnego Zakładu Filtrów. Powstaną w nim nowe miejsca pracy dla inżynierów, specjalistów z zakresu technologii, takich jak tłoczenie i formowanie tworzywa sztucznego. Poszukiwani będą m.in. liderzy procesów produkcji, technicy produkcji, inżynierowie jakości, logistycy. W kolejnych etapach rozwoju inwestycji firma planuje uruchomić nabory na stanowiska produkcyjne.

 

MAHLE Polska produkuje komponenty silników, takie jak zawory, prowadnice, wałki rozrządu, tuleje i tłoki. Nowa inwestycja oznacza uruchomienie innego typu produkcji – w asortymencie firmy pojawią się moduły filtracyjne, które mogą być stosowane jako podzespoły trendów szybko rozwijającego się rynku aut elektrycznych oraz hybrydowych, ale również w tradycyjnych samochodach z silnikami spalinowymi. Montaż tego typu produktów w samochodach to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ moduły filtracyjne służą eliminacji elementów, które w dotychczasowych technologiach skażały środowisko w procesach ich utylizacji.

Zakończenie budowy Zakładu Filtrów ma nastąpić pod koniec tego roku, a rozpoczęcie produkcji jest planowane na 2022 rok. Wartość inwestycji szacowana jest na około 50 mln zł. Pieniądze te zostaną w naszym regionie, ponieważ prace budowlane prowadzą wykonawcy z Krotoszyna i okolic.

MAHLE Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy MAHLE, która od 100 lat rozwija technologie dla przemysłu motoryzacyjnego. Koncern ten tworzy 160 fabryk oraz 16 centrów badawczo-rozwojowych, zlokalizowanych w różnych krajach na 5 kontynentach. W Polsce grupę tę reprezentują zakłady produkcyjne w Krotoszynie i Ostrowie Wlkp., Centrum Badań i Rozwoju znajdujące się w Ostrowie Wlkp., a także Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu.

– MAHLE Polska jest jednym z największych pracodawców w naszym rejonie – mówi Grzegorz Przybył, dyrektor Zakładu Filtrów. – Warto dołączyć do naszego zespołu. Nasi pracownicy na co dzień mają kontakt z nowoczesną technologią, mogą rozwijać swoje umiejętności poprzez korzystanie ze szkoleń zawodowych i językowych, jakie dla nich przygotowujemy. Ponadto mają możliwość korzystania z bogatego pakietu benefitów socjalnych oraz prywatnej opieki zdrowotnej. Zachęcam do śledzenia strony jobs.mahle.com, gdzie publikujemy aktualne oferty pracy – dodaje.

(RED)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud