Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Jesienna aura nie sprzyja kierowcom

2023-11-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Jesienna aura nie sprzyja...
Jesienna aura nie sprzyja kierowcom
PERŁA ORLA

19 listopada na prostym odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Słączno i Dunkowa kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który w rezultacie zjechał na pobocze. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

 

Jak ustaliła policja, 79-letni mieszkaniec gminy Milicz, jadący samochodem osobowym marki Ford, nie zachował należytej ostrożności i na mokrej, pokrytej liśćmi jezdni auto wpadło w poślizg i wjechało w krzaki rosnące na poboczu. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało.

– Jesień to pora roku, która może być dla kierowców bardzo zgubna. Na drogach najczęściej nie ma jeszcze śniegu, który powoduje, że kierowcy zwalniają. Jednakże mokra, czasami nawet oblodzona jezdnia powoduje, że droga hamowania jadących pojazdów wyraźnie się wydłuża. Leżące na drodze liście także sprawiają, że opony szybko tracą przyczepność. To powoduje, że na drogach dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Jesienią również piesi podczas złej widoczności mogą czuć się zagrożeni, gdyż poruszając się po drogach bez elementów odblaskowych, są bardzo słabo widoczni przez kierowców. To, że pieszy jest widoczny, równa się temu, że jego bezpieczeństwo bardzo wzrasta. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie – zawieszki, opaski, kamizelki bądź torby na zakupy z takimi elementami -zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności. Dlatego siadając za kierownicę pojazdu powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii – apeluje podinsp. Sławomir Waleński z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

(FENIX)

 

FOT. KPP Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − cztery =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE