2. /
  4. /
  5. Julia znów na podium
JACEK KALAK - WYBORY

19 czerwca na basenie WOSiR w Drzonkowie odbyły się Pływackie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego. Sportowcy z powiatu krotoszyńskiego jak zwykle świetnie się spisali.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodników reprezentujących 19 klubów z m.in. Poznania, Kołobrzegu, Warszawy, Zielonej Góry czy Wągrowca. Wśród nich znaleźli się również pływacy KS Krotosz Krotoszyn: Julia Bielawna i Nicolas Jędrzejak.
Julia wywalczyła brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:23,68), a także zajęła miejsce tuż za podium jeśli chodzi o dystans 50 m (35,96). Ponadto uplasowała się na siedemnastej pozycji na 50 m stylem motylkowym (35,12).
Jeśli chodzi o styl grzbietowy, Nicolas Jędrzejak zajął siedemnaste miejsce na dystansie 100 m (1:18,18) oraz 10. miejsce na 50 m 35,80). Dodatkowo uplasował się na dwudziestej czwartej lokacie na 50 m stylem dowolnym (29,83).
Dwójka pływaków z naszego powiatu podczas mistrzostw ustanowiła cztery rekordy życiowe. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika Julia zajęła siódme miejsce w kategorii 16 lat i starsi, a Nicolas dwunaste miejsce w przedziale wiekowym 14 lat.