Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Jutrosińska Dycha dla Alana

2021-07-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Jutrosińska Dycha dla Alana
Jutrosińska Dycha dla Alana
PERŁA ORLA

W niedzielę, 11 lipca, odbyła się III edycja Jutrosińskiej Dychy. W zawodach brali udział zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego. Organizatorzy imprezy postanowili w tym roku wesprzeć Alana Jakubowskiego.

 

Bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jutrosińskiego Sportu oraz Urząd Miasta i Gminy Jutrosin. Na starcie stawiło się ponad 270 zawodników i zawodniczek. Wśród nich znaleźli się reprezentanci KS Krotosz i Krotoszyńskiej Grupy Biegowej, a także ekipy Witkowski Running Team.

W kategorii open zwyciężył Michał Ratajczak (35:16) z Rawicza, a wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Czerwińska (42:53), również z Rawicza. Z ekipy KS Krotosz najlepiej spisał się Sergiusz Sójka (39:32), który uplasował się na drugiej lokacie w kategorii M16. W biegu startowali również Patryk Karwik, Artur Marek, Bogdan Parysek, Jan Jaruzel, Miłosz Kaczmarek, Krzysztof Kasprzak, Jacek Ratajski, Paweł Błażutycz oraz Szymon Szyrner.

Z Krotoszyńskiej Grupy Biegowej na najniższym stopniu podium w kategorii K30 stanęła Monika Dolata (50:08). W Jutrosinie pobiegli też Wioletta Bystrowska, Rafał Późniak i Rafał Bystrowski.

Siódmym biegaczem w klasyfikacji open był Szymon Winiarski z grupy Witkowski Running Team. Tuż za nim na mecie pojawił się Marcin Witkowski. Poza tą dwójką w Jutrosińskiej Dysze WRT reprezentowali Jacek Zawodny, Marta Chytrowska i Arleta Wojtysiak.

W tym roku organizatorzy poprzez tę imprezę postanowili pomóc Alanowi Jakubowskiemu, który urodził się z wrodzoną wadą serca – anomalią Ebsteina. Chłopiec potrzebuje operacji w Stanach Zjednoczonych, co wiąże się ogromnymi kosztami. Dzięki takim inicjatywom jak Jutrosińska Dycha i wielu osobom o dobrych sercach udało się zebrać całą potrzebną kwotę – ponad 862 tysięcy złotych!

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud