Kaczmarek i spółka w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

2. /
  4. /
  5. Kaczmarek i spółka w...
SofraHous

Siatkarze Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle, z Łukaszem Kaczmarkiem w składzie, awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Obrońcy trofeum przegrali wprawdzie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 2:3, lecz zwycięstwo w pierwszym spotkaniu 3:0 i dwa wygrane sety w rewanżu wystarczyły do awansu.

Losy awansu do ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów rozstrzygnęły się już po trzech partiach konfrontacji w Kędzierzynie-Koźlu. Gospodarze wygrali pierwszy set na przewagi (28:26) i potrzebowali tylko jednej zwycięskiejj partii do awansu. Ta sztuka nie udała się w drugim secie, przegranym 21:25, ale po zaciętej batalii w kolejnym górą byli gospodarze, wygrywając 25:23. W tym momencie Kaczmarek i jego koledzy awans mieli już w kieszeni. Następną partię wygrali goście, którzy również w tie-breaku byli lepsi i zwyciężyli 3:2, co już nie miało żadnego znaczenia w kontekście awansu.

W ćwierćfinale kędzierzynianie zmierzą się z Itasem Trentino, z którym rywalizowali w finałach w 2021 i 2022 roku. Jak pamiętamy, oba były zwycięskie dla polskiego zespołu.