Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Karp jest symbolem Doliny Baryczy

2023-08-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Karp jest symbolem Doliny...
Karp jest symbolem Doliny Baryczy
GEPEES

21 sierpnia w Ptasiej Osadzie w Joachimówce odbyła się konferencja prasowa Partnerstwa dla Doliny Baryczy, zapowiadająca tegoroczną 18. edycję Dni Karpia, które potrwają 11 tygodni.

 

W spotkaniu wzięli udział Sławomir Mazurek – Ptasia Osada, Inga Demianiuk-Ozga – prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Doliny Baryczy, Sylwia Szydłowska-Małecka – dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu, Karol Girus – właściciel gospodarstwa rybackiego Możdżanów, Izabela Brymerska – menadżerka Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego, Zuzanna Pestka – właścicielka „Z Natury Pestka”.

Dni Karpia są jednym z najważniejszych festiwali w Dolinie Baryczy. To wyjątkowe święto ma na celu nie tylko uczczenie karpia jako lokalnego produktu, ale także promowanie piękna i atrakcji regionu. Festiwal gromadzi rocznie około 60 tysięcy turystów i mieszkańców, przyciągając ich różnorodnymi wydarzeniami o charakterze edukacyjnym, kulinarnym, aktywnym i wędkarskim. Obszar całego wydarzenia obejmuje gminy Milicz, Krośnice, Cieszków, Twardogórę, Żmigród, Przygodzice, Odolanów i Sośnie.

Tegoroczna edycja to 93 różnorodne wydarzenia, które odbywać się będą od 2 września do 12 listopada. W bogatym programie festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Spływy kajakowe, spacery z ornitologiem, gry terenowe, rajdy rowerowe, zawody wędkarskie i przejazdy bryczką to tylko niektóre z propozycji dla aktywnych. Nie zabraknie również weekendowych kolacji rybnych o nazwie „Ryba do syta” oraz możliwości rezerwacji smacznego „Talerza rybnych rozmaitości” w lokalnych restauracjach.

Najważniejszymi wydarzeniami plenerowymi festiwalu będą Festiwal Karpia Milickiego oraz pokazowe odłowy ryb na Ostoi Konika Polskiego. Festiwal Karpia, zaplanowany jest na 2-3 września z występami takich gwiazd sceny muzycznej jak Patrycja Markowska i LemON. Pojawi się również szereg lokalnych artystów. Imprezie będą towarzyszyć Jarmark Produktów Lokalnych, wesołe miasteczko i punkty gastronomiczne. Pokazy tradycyjnych połowów ryb, z możliwością ich zakupu i degustacji, odbędą się 30 września i 1 października w Gospodarstwie Rybackim Milicz Tadeusza Muchy. Towarzyszyć temu będą wystawa produktów regionalnych, zamki dmuchane, animacje dla dzieci oraz koncerty, w tym występ discopolowego piosenkarza Andre oraz zespołów Long & Junior i Baryczanie.

Kolejną dużą imprezą plenerową będzie „Las. Knieja. Dziczyzna 2023”, zaplanowana na 7 października przy Technikum Leśnym w Miliczu. Będzie można spróbować dziczyzny, zwiedzić stoiska Nadleśnictwa Milicz i innych nadleśnictw z Dolnego Śląska czy Wielkopolski, kół łowieckich. Nie zabraknie produktów lokalnych producentów.

W tegorocznym programie festiwalu pojawią się także nowe wydarzenia, takie jak przyrodniczy wieczór z rykowiskiem, survival z karpiem, Przygodzickie Biennale Sztuki, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu czy też warsztaty zdobienia bombek wzornikiem dolnośląskim.

Bilety na wydarzenia w ramach Dni Karpia można zakupić online na stronach internetowych festiwalu. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zdobyć nagrody w ramach „Nagrodobrania”, wystawiając opinie na temat danego wydarzenia. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać sobie nagrodę w postaci lokalnych produktów i gadżetów okolicznościowych.

(FENIX)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + 18 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek