Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Klub Blenda działa już 15 lat

2020-10-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Klub Blenda działa już...
Klub Blenda działa już 15 lat
Centnas

23 października odbył się wernisaż wystawy Klubu Fotografii Artystycznej Blenda, który działa przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Ekspozycję „15 min” zorganizowano w ramach 5. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Przy okazji klub świętował 15-lecie działalności artystycznej.

 

W ramach wspomnianego festiwalu co dwa lata przez dwa tygodnie października w całej Wielkopolsce odbywa się kilkadziesiąt wydarzeń fotograficznych – wystaw, spotkań, prelekcji, które są efektem działalności galerii, ośrodków kultury, bibliotek, stowarzyszeń i innych podmiotów działających w dziedzinie fotografii.

Blenda włącza się w organizację festiwalu od samego początku. Również w tym roku, wespół z Towarzystwem im. Gwiżdż Janiny i Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury, klub podjął się zorganizowania wystawy fotografii. Ponadto wernisaż był okazją do świętowania 15-lecia działalności. Z racji jubileuszu stworzono i wydano specjalny album, co było możliwe dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

W otwarciu wystawy uczestniczyli niemal wszyscy autorzy prezentowanych fotografii, jak również Joanna Jarocka – dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

Klub Blenda dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację ekspozycji oraz obchodów jubileuszu, w tym Towarzystwu im. Gwiżdż Janiny, Krotoszyńskiemu Ośrodkowi Kultury, UM w Krotoszynie, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, agencji reklamowej ADAM1 oraz obecnym i byłym członkom klubu.

OPRAC. (ANKA)

FOT. Wanessa Kaczmarek / Klub Blenda

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud