Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

KOKERSI pracują nad spektaklem!

2021-04-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. KOKERSI pracują nad spektaklem!
KOKERSI pracują nad spektaklem!
Najfinanse text

Nasza grupa teatralna KOKERSI pracuje nad autorskim spektaklem „Alicja Czarów”, którego premiera przewidywana jest na 5 czerwca 2021. Ponad trzydzieści osób z Krotoszyna i okolicy tworzy stroje, scenografię, układy taneczne i role.

W tych pracach chętnie pomagają nam Lidia Saracen i Beata Ulbrych. Przez pandemię młodzi aktorzy odbywają próby w sposób hybrydowy. Cudownie jest obserwować, jak z biegiem lat (grupa istnieje od 2018 roku) KOKERSI mają coraz wyższy poziom aktorski.

Spektakl jest czymś zupełnie innym niż poprzednie („Lokomotywa”, „Król Lew”, „Piękna i Bestia”) i dotyczy problemów osób wkraczających w dorosłość – uzależnienia, konflikty z rodzicami, odrzucenie. To wszystko okraszone jest psychodeliczną muzyką i tańcem. Nie brakuje też wariacji ze znanymi utworami, np. z „Pana Kleksa”.

Każdy z młodych aktorów musiał dużo pracować nad rolą – poznać swoją postać, jej motywacje, zaprzyjaźnić się z nią. Wymagało to dużej dojrzałości i otwartości. Praca z tak liczną grupą, gdzie występuje dużo indywidualności, nie należy do łatwej, ale jest bardzo przyjemna i satysfakcjonująca. Zarówno dla mnie, jak i dla członków grupy jest to zajęcie, które nie polega tylko na próbach. Codziennie o różnych porach konsultujemy się, obmyślamy plan działania, wymieniamy się spostrzeżeniami. Spotykamy się, aby robić stroje i scenografię.

Nie wszyscy są świadomi, ile musimy się napracować, aby efekt końcowy był zadowalający. To nas nie demotywuje, wręcz przeciwnie – każde pokonanie przeszkody daje nam motywacyjnego kopa. Cieszę się, że mogę prowadzić grupę teatralną KOKERSI, bazując na swoich autorskich metodach pracy, a uczestnicy chcą z tego korzystać. Lubimy się, a praca w dobrej atmosferze daje o wiele lepsze efekty. Zapraszamy na drugi pokaz „Alicji Czarów” 6 czerwca 2021 o godz. 10.00.

ZUZANNA KOZINA-BŁAUCIAK – instruktorka teatralna KOK

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK