Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

KOKERSI przygotowują nowy spektakl

2020-11-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. KOKERSI przygotowują nowy spektakl
KOKERSI przygotowują nowy spektakl
Finestra

Chociaż kultura w Polsce została zamrożona, to grupa teatralna KOKERSI pracuje nad nowym spektaklem „Alicja Czarów”. Premierę zaplanowano na wiosnę 2021 roku.

 

 

Sztuka opowiada o problemach młodzieży, jakimi są uzależnienia oraz porozumienie z rodzicami i społeczeństwem. Skierowana jest do starszych widzów, mimo wykorzystania w niej elementów baśniowych. To sami aktorzy chcieli, aby tematyka ich kolejnej sztuki dotykała poważniejszych tematów.

W nowej produkcji krotoszyńskiej grupy teatralnej nie zabraknie kolorowych strojów, makijaży, ciekawych elementów scenografii i psychodelicznej muzyki. Wszystko tworzą członkowie zespołu wespół z prowadzącą i pracownikami Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

Praca nad spektaklem od strony technicznej pozwala cieszyć się jeszcze bardziej z efektu końcowego. Przygotowania mają też swój aspekt ekologiczny. Aktorzy starają się bowiem nadać drugie życie starym ubraniom i materiałom z odzysku. Wiele rzeczy tworzą z papier mâché i kleju na gorąco.

KOKERSI rozwijają się ze spektaklu na spektakl, więc i tym razem podnieśli sobie poprzeczkę – w „Alicji Czarów” zobaczymy lalki teatralne, których stworzenie jest sporym wyzwaniem, ale dostarcza dużo nowych umiejętności. Trzymajcie kciuki, aby wszystko poszło zgodnie z planem, śledźcie fanpage KOKERSÓW oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury na Facebooku i wypatrujcie daty premiery.

ZUZANNA KOZINA-BŁAUCIAK

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud