2. /
  4. /
  5. Kolejna wygrana Orłów
VISUS

W ramach 25. kolejki V ligi Biały Orzeł Koźmin Wlkp. podejmował Stal Pleszew. Nasz zespół zwyciężył 2:0.

Koźmińska drużyna w ostatnim czasie regularnie punktuje. W niedzielnym spotkaniu w składzie gospodarzy zabrakło Krzysztofa Czabańskiego, który tydzień wcześniej w pojedynku derbowym z Astrą Krotoszyn zapewnił podopiecznym Adama Zielińskiego zwycięstwo.

Wynik pojedynku ze Stalą miejscowi otworzyli już w 5. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Łukasz Konopka. Potem pleszewski spisywał się znakomicie i ratował swoją drużynę od utraty kolejnych goli. Obronił rzut karny, egzekwowany przez Oskara Maciejewskiego, a ponadto nie dał się zaskoczyć w sytuacjach sam na sam, do jakich doszli O. Maciejewski i Filip Oleśków.

Dopiero w doliczonym czasie gry koźminianie przypieczętowali zwycięstwo drugim trafieniem. Strzałem niemal z połowy boiska bramkarza Stali pokonał Jakub Namysłowski.

BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. – STAL PLESZEW 2:0 (1:0)

1:0 – Łukasz Konopka (5)

2:0 – Jakub Namysłowski (91)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Janowski, Roszczak, Konopka (92’ Mucha), Oleśków, Maciejewski, Nowakowski, Pacholski (90’ Kasprzak), Konieczny (75’ Hajdasz), Derwich (65’ Kamiński), Namysłowski