Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Kolejne rozdanie Krotoszyńskich Dębów

2023-03-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kolejne rozdanie Krotoszyńskich Dębów
Kolejne rozdanie Krotoszyńskich Dębów
MDECOR

W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja odbyła się uroczysta gala, w trakcie której poznaliśmy nominowanych i laureatów w kolejnej edycji Nagrody Starosty Krotoszyńskiego „Krotoszyński Dąb”.

 

Ideą tego przedsięwzięcia jest uhonorowanie osób, organizacji bądź instytucji, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju i promocji powiatu krotoszyńskiego. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: nauka/kultura, działalność gospodarcza, działalność społeczna, oświata i sport. Nominowanych i laureatów wyłoniła kapituła, której przewodniczył starosta Stanisław Szczotka, a w jej składzie znaleźli się także przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego, radni powiatowi, przedstawiciele samorządów gminnych, reprezentanci lokalnych mediów oraz laureaci nagrody z roku poprzedniego.

– Każdego roku zastanawiamy się, jako organizatorzy, czy otrzymamy dostateczną ilość zgłoszeń. Zawsze jesteśmy mile zaskoczeni ich ilością. To świadczy o tym, że mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego zauważają i doceniają dokonania tych, którzy w sposób szczególny i na wielu płaszczyznach przyczyniają się do rozwoju Ziemi Krotoszyńskiej. Taka ilość kandydatów jest z jednej strony bardzo miła, ale z drugiej wymusza na nas podjęcie bardzo trudnych decyzji. Musimy wybrać jednego najlepszego spośród wielu. Szczególnie w dwóch kategoriach różnice głosów były minimalne. W pierwszej turze zdarzyły się nawet remisy. Dlatego zgodnie z regulaminem mamy więcej nominacji. Krotoszyński Dąb nie jest wyrazem uznania za działalność tylko w jednym roku. Otrzymują go osoby, które na uznanie i szacunek pracowały przez wiele lat – mówił przewodniczący kapituły starosta Stanisław Szczotka.

W kategorii nauka/kultura zgłoszono 11 kandydatur, z czego nominację otrzymali: Daniel Szczepaniak, Tadeusz Lawrenz i chór Izydorki. Laureatem został chór Izydorki z Biadek, założony w 2005 roku przez obecną do tej pory dyrygent, Klaudię Szubert.

W dziedzinie działalności gospodarczej zgłoszono trzy kandydatury, które otrzymały nominacje – Wioletta Bigos – Restauracja Słoneczna w Kobiernie, P.H.U. Daf-Mal z Krotoszyna i P.H. Wachowiak z Bożacina. Nagrodę dostała firma Daf-Mal Dariusza Fabianowskiego, która w przyszłym roku obchodzić będzie 30-lecie.

W kategorii działalność społeczna było dziewięć zgłoszeń, a nominowani byli Kazimiera Bardzik, Hufiec ZHP w Koźminie Wlkp., Lions Club Krotoszyn, Solidarność Weteranów Pracy w Zdunach i Sztab WOŚP w Zdunach. Krotoszyński Dąb otrzymała Kazimiera Bardzik – aktywna działaczka w środowisku organizacji rolniczych, w których pracuje ponad 55 lat.

W kategorii oświata zgłoszono trzy kandydatury, które z automatu otrzymały nominacje: Aleksandra Ciesiółka – nauczycielka wychowania przedszkolnego, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie i Szkoła Podstawowa w Kuklinowie. Triumfatorką została kuklinowska placówka, która odgrywa w lokalnym środowisku rolę domu kultury i centrum wydarzeń patriotycznych.

W kategorii sport z uwagi na remis w pierwszej turze głosowania nominowano wszystkie cztery kandydatury: Piotr Bielawski, Koźmiński Klub Karate Do Shotokan, Krotoszyńskie Stowarzyszenie Piłki Nożnej „Krotoszyn Open” oraz UKS Shodan Zduny. Laureatem został Piotr Bielawski – wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy w karate, czynny zawodnik, a także trener w trzech klubach na terenie naszego powiatu.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na część artystyczną gali, którą wypełnił koncert w wykonaniu działającego przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury Zespołu POSITIVE.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Comments are closed

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK