2. /
  4. /
  5. Kolejne starty krotoszyńskich biegaczy
JAKUB KIERAKOWICZ - WYBORY

Ostatnio reprezentanci KS Krotosz Krotoszyn wzięli udział w dwóch imprezach biegowych. Sportowcy zdobyli podczas nich kilka medali.

Pierwszymi zawodami, w których uczestniczyli krotoszyńscy biegacze był XV Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce, który odbył się w Bartkowie. Pogoda nie sprzyjała tego dnia żadnym aktywnościom fizycznym. Warunki były bardzo trudne i wręcz niebezpieczne dla zdrowia, dlatego biegacze musieli podejść do startu odpowiedzialnie.
Zmagania na dystansie 10 km ukończyło 74 zawodników. KS Krotosz Krotoszyn reprezentowało pięciu biegaczy. Najlepiej zaprezentował się Patryk Karwik, który zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wywalczył złoty medal w w swojej kategorii wiekowej (40:04). Tuż zanim uplasował się Sergiusz Sójka, jednocześnie zajmując drugie miejsce w przedziale wiekowym M20 (40:21). Rafał Sójka ukończył bieg jako dwudziesty drugi zawodnik (47:02). Dwa miejsca dalej uplasował się Krzysztof Kasprzak, który zwyciężył w kategorii M50 (47:19). W tym samym przedziale wiekowym srebrno wywalczył Jan Jaruzel (59:13).
W tym samym czasie odbywał się PKO Białystok Półmaraton. Na jego starcie stanęło około 2,5 tysiąca osób. Było to pierwsze od dłuższego czasu tak duże wydarzenie sportowe w naszym kraju, jak również pierwszy bieg z cyklu Korony Polskich Półmaratonów edycji 2021/2022. Trasa, posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wiodła dwoma pętlami przez centrum miasta. Biegacze startowali z okolic Pałacu Branickich, a następnie przebiegli przez Kampus Uniwersytetu w Białymstoku i obok stadionu Jagiellonii. Najtrudniejszym etapem dla biegaczy był dwukrotnie pokonywany, spory podbieg na ul. Świętojańskiej. Meta zlokalizowana była na Rynku Kościuszki, tuż przy ratuszu.
Zwycięzcą biegu został Emil Dobrowolski (1:09:36). Wśród kobiet niepokonana okazała się Valentyna Veretska (1:18:31). Z kilkuosobowej reprezentacji KS Krotosz Krotoszyn najlepiej poradził sobie Karol Olejniczak, który zajął 64. miejsce open (1:28:19). Okazało się jednak, że zabrakło mu kilku sekund, aby stanąć na podium. Ostatecznie K. Olejniczak uplasował się na czwartym miejscu w kategorii M50. Dobrze spisał się też Karol Mroczkowski, który z wynikiem 1:33:03 zajął 121. lokatę. W biegu udział wzięli też: Marika Mroczkowska, Joanna Olejniczak, Daniel Deplewski, Andrzej Maciejewski, Walery Maćkowiak oraz Piotr Tyczyński.