2. /
  4. /
  5. Kolejne sukcesy na basenie
KLIBER FINANSE

Reprezentanci sekcji Black Aqua UKS Krośnicka Przystań ponownie pokazali wielką klasę. Z Zimowych Mistrzostw Dolnego Śląska w Nowej Rudzie przywieźli cały wór medali. Jeden z czołowych pływaków w ekipie, Marcin Maryjowski, wciąż odczuwał jednak głód zwycięstw, więc na deser udał się do Kalisza, gdzie również spisał się znakomicie.

Zmagania w Nowej Rudzie krośniczanie zakończyli z dorobkiem 26 medali, z czego aż 18 było z najcenniejszego kruszcu. Solidnie przyczyniła się do tego Ewa Sujka, która cztery razy triumfowała – na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 100 i 200 m stylem grzbietowym. Ponadto została najlepszą zawodniczką w kategorii wiekowej 12 lat.

Tyle samo złotych krążków wywalczyła Patrycja Giewiada, zwyciężając na 50, 100 i 200 m stylem dowolnym oraz na 400 m stylem zmiennym. Dorzuciła do tego jeszcze srebro na 200 m stylem zmiennym. Mimo tak dobrych wyników zajęła drugą lokatę w klasyfikacji 14-latek, ustępując tylko pływaczce z Wrocławia, która wygrała z niewielką przewagą punktową.

W rankingu 12-letnich zawodniczek trzecie miejsce przypadło Zofii Kamińskiej, która była bezkonkurencyjna na 400 m stylem dowolnym. Z kolei Barbara Zakrzewska triumfowała na 200 m stylem motylkowym i na 400 m stylem zmiennym. Kinga Filipiak była pierwsza na 200 m stylem klasycznym oraz trzecia na 200 m stylem grzbietowym, a Aleksandra Bocheńska wygrała wyścig na 200 m stylem zmiennym i uplasowała się na trzeciej pozycji na 800 m stylem dowolnym. Trzy razy na podium stanęła Natalia Zakrzewska, zdobywając srebro na 100 m stylem motylkowym oraz brąz na 50 i 200 m stylem motylkowym.

W rywalizacji 12-latków dominował Marcin Maryjowski. Na miano najlepszego zawodnika tej kategorii wiekowej zapracował trzema złotymi medalami – za 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 200 m stylem zmiennym. Dorzucił do nich srebro na 100 m stylem motylkowym. Kajetan Matusiak był drugi na 100 m stylem klasycznym.

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta w składzie: E. Sujka, Z. Kamińska, M. Maryjowski i K. Matusiak – na 4×50 m stylem dowolnym oraz stylem zmiennym. W klasyfikacji medalowej kategorii 12 lat krośniczanie nie mieli sobie równych.

Nazajutrz po zawodach na Dolnym Śląsku M. Maryjowski wybrał się do Wielkopolski, by rywalizować w IV Mityngu Pływackim o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Tam wywalczył cztery złote medale. Nasz pływak triumfował trzy razy na dystansie 50 m – stylem dowolnym, grzbietowym i motylkowym – oraz na 100 m stylem zmiennym. Dodatkowo reprezentant krośnickiego klubu odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika w kat. 12 lat.