2. /
  4. /
  5. Kolejny sukces Julii Damasiewicz
webTax

W dniach 12-15 sierpnia w Zatoce Puckiej odbył się finał Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w Kitesurfingu. Bardzo dobrze spisała się mieszkanka Koźmina Wlkp. – Julia Damasiewicz, która zajęła trzecie miejsce w konkurencji kite oraz była pierwsza w rywalizacji kite mixed.

Przypomnijmy, że uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. ma za sobą bardzo udane miesiące. Stawała bowiem na podium w najważniejszych imprezach krajowych w surfingu i kitesurfingu. W kończących sezon zawodach Ford Fiesta Active Cup rywalizowało ponad 50 zawodników z kraju i zagranicy.

Przez cztery dni pogoda zmieniała się jak w kalejdoskopie, co mocno utrudniało zmagania. Julia Damasiewicz startowała w konkurencji kite, czyli w wyścigach na hydroskrzydle. W kategorii młodziczek i open women uplasowała się na trzeciej pozycji w kraju. Zupełną nowością była formuła kite mixed, w której startowały pary mieszane. W grupie ośmiu zgłoszonych duetów najlepsi byli Julia Damasiewicz i Jan Koszowski. Warto dodać, że ta konkurencja zapowiadana jest na igrzyska olimpijskie w 2024 roku.

Zawody Ford Fiesta Active Cup były też podsumowaniem i rozstrzygnięciem Pucharu Polski. W klasyfikacji generalnej J. Damasiewicz w formule kite uplasowała się na drugim miejscu w gronie młodziczek oraz w open women.