Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Konstal garaże

Kolizja w Nowej Obrze

2018-01-20
Kolizja w Nowej Obrze
TAPAS

W środę, 17 stycznia, w miejscowości Nowa Obra (gmina Koźmin Wlkp.) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana. Przyczyną kolizji było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

 

Gdy strażacy dotarli na miejsce, kierujący znajdowali się poza pojazdami. Kierowca samochodu Ford Fusion nie uskarżał się na żadne dolegliwości, natomiast kierująca autem Renault Scenic oddaliła się, znajdując schronienie w pobliskiej firmie.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren. Po zlokalizowaniu kobiety, która jechała renault, udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, polegającej na stabilizacji kręgosłupa poprzez założenie kołnierza ortopedycznego oraz wsparciu psychicznym. Lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego po przebadaniu poszkodowanej podjął decyzję o przewiezieniu jej do szpitala.

Druga rota strażaków odłączyła akumulatory w rozbitych pojazdach. Na koniec działań z jezdni usunięto plamy płynów eksploatacyjnych i elementy karoserii samochodowych.

– Do kolizji doszło w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przez kierującą pojazdem Renault Scenic podczas wyjeżdżania z pobliskiej firmy. Kobietę przewieziono do szpitala i nie stwierdzono poważniejszych obrażeń. Na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki dokonał wstępnych oględzin i zebrał dokumentację fotograficzną. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem w wysokości 300 złotych – informuje Piotr Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Comments are closed

YouTube

Archiwum
Motosdodoła
FakturaXL.pl
MATYLA
MAYOR INK
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
Agencja Reklamowa GL
KOK
Jarmużek