2. /
  4. /
  5. Koncertowa gra Astry
Detektyw Szewc

Znakomite spotkanie rozegrała w sobotę Astra Krotoszyn. Nasz zespół rozgromił Tulisię Tuliszków 6:1.

Krotoszynianie od pierwszego gwizdka arbitra mocno ruszyli do ataków i już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Budziak, wykorzystując podanie Jakuba Nasalskiego. Kwadrans później po dośrodkowaniu Artura Pautera piłkę do bramki gości skierował Filip Brink. Gospodarze nie dawali rywalom chwili wytchnienia i niedługo potem prowadzili już 3:0. Po zagraniu Kamila Czołnika po raz drugi tego dnia z trafienia cieszył się Ł. Budziak.

Druga połowa zaczęła się identycznie jak pierwsza. Już w 2. minucie po wznowieniu gry Astra znalazła drogę do bramki Tulisii. F. Brink chciał wyprzedzić bramkarza, ale ten zdołał wybić piłkę. Jednak dopadł do niej Mateusz Ziemiański i skierował do siatki. Sześć minut później po wrzutce z rzutu rożnego skutecznym strzałem głową popisał się Dariusz Reyer.

Chwila rozluźnienia kosztowała Astrę utratę gola. W 60. minucie honorowe trafienie dla gości zaliczył Szymon Matuszak. Krotoszynianie odpowiedzieli bardzo szybko. Niefortunne wybicie jednego z graczy Tulisii wykorzystał Patryk Łuczak, ustalając rezultat meczu.

ASTRA KROTOSZYN – TULISIA TULISZKÓW 6:1 (3:0)

1:0 – Łukasz Budziak (2)

2:0 – Filip Brink (17)

3:0 – Łukasz Budziak (20)

4:0 – Mateusz Ziemiański (47)

5:0 – Dariusz Reyer (53)

5:1 – Szymon Matuszak (60)

6:1 – Patryk Łuczak (63)

ASTRA: Jarysz – Nasalski, Jankowski, Pauter (36′ Reyer), Łuczak (55′ Juszczak), Błażejczak, Skrzypniak, Czołnik (80′ Mizerny), Budziak (60′ Rebelka), Brink (57′ Praczyk), Ziemiański (55′ Adam Staszewski)