2. /
  4. /
  5. Konrad brylował na mistrzostwach...
Detektyw Szewc

Kolejny bardzo udany start ma za sobą Konrad Powroźnik. Krotoszyński pływak z mistrzostw Polski w Lublinie przywiózł aż sześć medali, w tym pięć z najcenniejszego kruszcu!

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu odbyły się w dniach 15-16 października. W Lublinie K. Powroźnik startował w trzech indywidualnych konkurencjach i w każdej z nich nie miał sobie równych. Zdobył złoto na 100 metrów stylem motylkowym, na 200 metrów stylem klasycznym oraz na 200 metrów stylem zmiennym.

Kolejne trzy krążki wywalczył w wyścigach drużynowych. Zarówno na 4×100 m stylem zmiennym, jak i na 4×100 stylem dowolnym męska sztafeta z Konradem w składzie zajęła pierwsze miejsce. Z kolei sztafeta mieszana 4×100 m stylem zmiennym, w której także popłynął K. Powroźnik, ukończyła zmagania na trzeciej lokacie.

– Te zawody uznaję za pozytywne rozpoczęcie sezonu, którego celem jest przygotowanie do Mistrzostw Świata Niesłyszących. Odbędą się one w sierpniu przyszłego roku w Buenos Aires. Przy okazji dziękuję firmie Champion Poland za przekazanie fajnej odzieży sportowej i nie tylko – powiedział pływak reprezentujący WKSN Świt Wrocław i WKS Śląsk Wrocław, a trenujący pod okiem Jurija Szyczkowa i Kazimierza Bauera.