Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Konserwacja zabytkowego portalu w kościele w Bukowicach

2025-02-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Konserwacja zabytkowego portalu w...
Konserwacja zabytkowego portalu w kościele w Bukowicach
Dobry Dietetyk

10 lutego Gmina Krośnice ogłosiła zapytanie ofertowe na realizację prac konserwatorskich klasycystycznego portalu w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bukowicach. Projekt obejmuje renowację zarówno drzwi, jak i płaskorzeźby, a jego realizacja została podzielona na dwa etapy.

Pierwszy etap zakłada kompleksową konserwację techniczną oraz prace estetyczne płaskorzeźby przedstawiającej scenę Powołania dwunastu Apostołów. Drugi etap dotyczy konserwacji technicznej i estetycznej drzwi wejściowych, które są integralną częścią zabytkowego portalu.

Zapytanie ofertowe zostało ogłoszone przez Gminę Krośnice w imieniu Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bukowicach. Warto podkreślić, że jest to już szósty zabytek, na którego renowację gmina pozyskała środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie na realizację tego projektu wynosi 117 133 zł.

Prace konserwatorskie mają na celu zachowanie wyjątkowego dziedzictwa kulturowego i artystycznego kościoła w Bukowicach. Dzięki odpowiedniemu wsparciu finansowemu i zaangażowaniu lokalnych władz, zabytek ten zyska nowe życie, ciesząc zarówno wiernych, jak i miłośników sztuki sakralnej.

(DL)

Fot. Andrzej Biały

Comments are closed

YouTube

Archiwum
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak
ZBITY TELEFON -SOFT KOMPUTERY
Jarmużek
MATYLA
KOK
BHP RABENDA
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
MAYOR INK
GL MILICZ