Konsultacje społeczne „Szlakiem Skrzatów Milickich”
- Strona Główna
- /
- Aktualności Milicz
- /
- Konsultacje społeczne „Szlakiem Skrzatów...
Już w najbliższy piątek, 28 lutego, o godzinie 17:00 w sali widowiskowej KOM – niech się kręci, odbędą się otwarte konsultacje społeczne dotyczące projektu „Szlakiem Skrzatów Milickich”. Wydarzenie ma na celu zaangażowanie mieszkańców w rozwój nowej turystycznej atrakcji regionu oraz promocję lokalnych legend i tradycji. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który z pewnością zainteresuje zarówno miłośników historii, jak i osoby ceniące sztukę oraz kulturę.
Spotkanie rozpocznie recital Anny Zamirskiej, artystki o niezwykłym głosie, która wprowadzi uczestników w magiczny nastrój wydarzenia. Następnie dr Włodzimierz Ranoszek, znany regionalista, odkryje przed publicznością tajemnice milickich legend i opowieści o skrzatach, które stały się inspiracją dla projektu.
Kolejnym punktem programu będzie prezentacja „Rodziny Skrzaty Milickie” przygotowana przez Waldemara Fiuka z Milickiej Grupy Rekonstrukcyjnej, która przybliży uczestnikom historię i znaczenie tych postaci w lokalnej tradycji. Wiersz „Podarunek z perłą” w wykonaniu Agnieszki Grobelnej-Pająk, wcielającej się w postać baronowej Evy Popelii z rodu Maltzan, doda wydarzeniu artystycznego charakteru.
Nie zabraknie także elementów naukowych – Cezary Tajer, badacz mięczaków, opowie o pochodzeniu pereł i tajemnicach ukrytych w muszlach, co doskonale wpisuje się w symbolikę Doliny Baryczy. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną również dwie nowe rzeźby Skrzatów Milickich, które staną się częścią powstającego szlaku.
Zwieńczeniem wydarzenia będzie panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami na lokalizację kolejnych rzeźb Skrzatów Milickich oraz wskazać miejsca w Dolinie Baryczy i Powiecie Milickim, które warto promować jako atrakcje turystyczne.
Organizatorzy – starosta milicki oraz burmistrz Milicza – zachęcają wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach. To doskonała okazja, aby włączyć się w tworzenie unikalnej inicjatywy, która nie tylko wzbogaci ofertę turystyczną regionu, ale także podkreśli jego wyjątkowy charakter. Każda opinia i sugestia uczestników będą cennym wkładem w rozwój projektu.
(PAW)
Comments are closed