Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Koźminianie mistrzami Wielkopolski

2018-03-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Koźminianie mistrzami Wielkopolski
Koźminianie mistrzami Wielkopolski
Vidia film tekst

W hali sportowej przy ulicy Strzeleckiej w Koźminie Wlkp. rozegrano finał Mistrzostw Wielkopolski LZS w Piłce Ręcznej. Zwyciężyła drużyna gospodarzy, dowodzona przez Dariusza Maciejewskiego, która w finale pokonała 20:9 ZSP Strzałkowo.

 

Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny – ZSP Zagórów, ZSP Strzałkowo, ZSP Nietążkowo oraz ZSP Koźmin Wlkp. Gospodarze w półfinale zmierzyli się z ZSP Zagórów, wygrywając 16:6. – Był to dla nas bardzo ważny pojedynek, ponieważ w poprzednim roku przegraliśmy z tym zespołem – oznajmia Dariusz Maciejewski. – Cieszę się, że moi chłopcy zagrali bardzo konsekwentnie, co pozwoliło nam awansować do finału.

W drugim półfinale ekipa z ZSP Strzałkowo pokonała ZSP Nietążkowo. – Zespół ze Strzałkowa był dla nas dużą zagadką – przyznaje trener koźminian. – Wiedzieliśmy, że gra tam dwóch zawodników występujących na parkietach trzeciej ligi. Na szczęście zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, a to klucz do końcowego triumfu w piłce ręcznej.

Koźminianie ograli finałowego rywala 20:9, zostając najlepszym zespołem w Wielkopolsce. W zwycięskim teamie zagrali D. Pierzchała, E. Praczyk, K. Musiał, J. Szklanny, M. Leśniak, D. Grzelczak, M. Szymczak, P. Zasieczny, A. Brylewski, K. Mikołajczyk, J. Oleszak, K. Stróżyk, J. Roszczak, J. Drygas, M. Kolenda, K. Mielcarek i D. Idkowiak.

– Udało nam się zdobyć sporą przewagę punktową już w pierwszej połowie meczu. W drugiej odsłonie kontrowaliśmy sytuację na boisku. Jestem zadowolony z postawy chłopaków, którzy grali bardzo konsekwentnie taktycznie przez cały turniej – podsumowuje D. Maciejewski.

(GRZELO)

FOT. Katarzyna Urbaniak

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud