3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Krośnicka liga ruszyła
TAPAS

W niedzielę zainaugurowano X edycję Krośnickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów, co oznacza, że co kolejkę jeden z nich będzie pauzował. Emocji nie zabrakło już na starcie rozgrywek.

Premierowe starcie zakończyło się prawdziwym pogromem. Po pierwszej części Dżemki Emu Matejko prowadziły 7:1 z Tiki Taką. W drugiej odsłonie dołożyły 15 trafień i mecz zakończył się rezultatem 22:2. Sporo, bo aż 6 goli, strzelił Mateusz Wachowiak. Znany z występów w Baryczy Sułów Dawid Bąk był jednak bezkonkurencyjny, bo pakował piłkę do bramki 12 razy!

Tym samym znacznie przebił łączny wynik swoich kolegów z klubu, gdyż po dwóch bramkach Piotra Możdrzecha i Macieja Bachty oraz jednym golu Tomasza Serwety Golden Team ograł 5:2 drużynę Qumpli.

Najbardziej zacięta okazała się konfrontacja Korony Bogdaj z Olympique KpzB. Do przerwy było 1:2, a pojedynek zakończył się wynikiem 4:3. Dla zwycięzców dwa razy do siatki trafił Mariusz Fibig, a po jednym golu dołożyli Jakub Siof i Bartosz Dziabas. W ekipie rywali na listę strzelców wpisali się Jakub Kotala, Rafał Myśliwiec i Konrad Danieluk.

Drużyna Przyjaciół z Boiska prowadziła do przerwy 4:2 z Same Asy Teamem. Po zmianie stron dołożyła jeszcze dwie bramki i odniosła pewne zwycięstwo. Po dwa razy bramkarza Samych Asów pokonywali Marcin Sobiński i Dariusz Śląski, a po razie Przemysław Kędzia i Dawid Fajkowski. Przeciwnicy odpowiedzieli jedynie dwoma trafieniami Kornela Maksyminko.

W ostatnim meczu pierwszej serii zespół Middlesbrough, czyli obrońcy tytułu, bez problemów rozprawił się z EKS-em, zwyciężając 8:1. Hat trickiem popisał się Tomasz Szymanowski, a dwa razy piłkę w siatce umieścił Oskar Wołyniak.