Krośniczanie na bardzo wymagającej trasie

2022-02-22
  2. /
  4. /
  5. Krośniczanie na bardzo wymagającej...

Dwaj przedstawiciele Sympatyków Sportów Wytrzymałościowych Team Krośnice brali niedawno udział w Zimowym Półmaratonie Górskim w Jedlinie-Zdroju. Wprawdzie nie zajęli najwyższych lokat, ale zdołali ukończyć trudną trasę.

Uczestnicy zawodów mieli do pokonania ok. 21,5 km. Poruszali się drogami z dużymi przewyższeniami o nawierzchni szutrowej i asfaltowej, a także ścieżkami leśnymi i górskimi. Poprzeczkę podniosły dodatkowo warunki atmosferyczne – błoto, śnieg i lód. Krośniczanie znaleźli się jednak wśród 240 osób, które sprostały wyzwaniu i ukończyły bieg.

Tylko mistrz i wicemistrz zdołali uzyskać czasy poniżej dwóch godzin. Zdecydowana większość startujących potrzebowała na dotarcie do mety ponad 120 minut, lecz mniej niż 240. W tym gronie znaleźli się reprezentanci SSW Team Krośnice.

Damian Nohr uplasował się na 176. pozycji z czasem niespełna 3:04. Był to jego debiut na dystansie półmaratonu. Krzysztofowi Tokarzowi natomiast pokonanie trasy zajęło 3 godziny i 14 minut, co pozwoliło na zajęcie 200. lokaty. Obu zawodnikom należą się gratulacje za wolę walki i pokonanie tak wymagającej trasy.