2021-11-15
  2. /
  4. /
  5. KROTOSZanie w rogozińskim półmaratonie

W 6. Rogozińskim Półmaratonie Przemysła II świetnie zaprezentowali się biegacze KS Krotosz. Impreza ponownie zagościła w kalendarzu wydarzeń biegowych po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią i towarzyszącym jej obostrzeniom.

Na linii startu stanęło ponad 400 uczestników. Trasa półmaratonu wiodła ulicami Rogoźna oraz okolicznych miejscowości. Najtrudniejszy, a zarazem najbardziej malowniczy odcinek prowadził przez jeden z bardziej urokliwych w Wielkopolsce rezerwatów przyrody – Buczyna. Zadania biegaczom nie ułatwiał porywisty wiatr, który towarzyszył im przez cały dystans.

Pośród kilkuset startujących nie zabrakło reprezentantów KS Krotosz. Znakomicie spisała się trzykrotna triumfatorka i rekordzistka trasy – Justyna Karolczak, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet (01:27:38). Do zwyciężczyni zabrakło jej 11 sekund. Sergiusz Sójka zajął szóstą lokatę w open i drugą w kategorii M20 (01:25:22). Artur Marek uplasował się na dwunastym miejscu w open oraz na czwartym w kat. M40 (01:26:48). Na dwunastej pozycji w open oraz pierwszej w kat. M50 znalazł się Karol Olejniczak (01:27:04). Ponadto w biegu startowali Karol Mroczkowski (01:39:43), Krzysztof Kasprzak (01:41:51), Paweł Błażutycz (01:44:42), Miłosz Kaczmarek (01:48:32), Szymon Szyrner (01:48:32), Bogumiła Tanaś (01:50:05) oraz Rafał Sójka (01:50:38).