Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Krotoszyn ze zbrodnią w tle

2020-09-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Krotoszyn ze zbrodnią w...
Krotoszyn ze zbrodnią w tle
Pałac w Orli tekst

16 września Krotoszyńska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie autorskie z Jolantą Bartoś, autorką powieści, absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Na Skwerze D-O-M pisarka promowała swoją najnowszą powieść – „Tenebris [1]”.

 

Przygodę z literaturą rozpoczęła od bajek opowiadanych młodszemu bratu, potem powstały liczne historie pisane do szuflady. Debiutowała w 2016 roku powieścią „Niepokorna”. Potem wydała takie pozycje jak „Jad”, „Fatum”, „Obłęd”, „Uwięzieni w Galerii Lochy”, „80 gramów”, „Furia” czy „Stalker”.

Tym razem pisarka promowała najnowszą powieść – „Tenebris [1]”, której akcja umiejscowiona została w Krotoszynie. Jest to kryminał. Głównym tematem jest morderstwo – ginie młoda dziewczyna. Autorka porusza także ważny problem relacji dzieci-rodzice, uświadamia nam, jak ważna jest rozmowa i utrzymanie bliskich więzi. Ostrzega młodzież przed zbyt dużym zaufaniem przy zawieraniu znajomości w Internecie i próbuje przestrzec, że nie każdy ma dobre zamiary.

J. Bartoś opowiedziała także o innej swojej powieści – „Stalker”, którą napisała na podstawie autentycznych wydarzeń. Porusza w niej ważny problem współczesnego świata, jakim stał się tzw. stalking.

OPRAC. (ANKA)

FOT. Paweł Krawulski / Anna Szyndrowska

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud