Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Krotoszyński zaułek historii

2020-09-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Krotoszyński zaułek historii
Krotoszyński zaułek historii
PERŁA ORLA

Zapraszamy 12 września na „Krotoszyński zaułek historii” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Stowarzyszenie Krotochwile, które jest głównym organizatorem tego wydarzenia, przygotowało wiele atrakcji związanych z dziedzictwem naszego miasta.

 

W sobotę od godziny 16.00 na mieszkańców i gości czekać będzie bogaty program. Każdy będzie mógł zwiedzić lokalne zabytki, poznać ich różne zakamarki i tajemnice. Miłośników fotografii zapraszamy na spacer fotograficzny, podczas którego odkrywane będą piękne detale zabytkowych budynków. W Parku Miejskim dowiemy się, kto go zamieszkuje i jakie gatunki drzew tam się znajdują. Punkt zbiórki na wszystkie wycieczki to ul. Zdunowska 6.

W tym miejscu przygotowana zostanie wystawa starych fotografii pochodzących głównie z rodzinnych albumów, prezentująca mieszkańców Krotoszyna na przestrzeni ostatnich stu lat. Wiele z tych zdjęć będzie pokazanych szerokiej publiczności po raz pierwszy. Przy ekspozycji będzie działać punkt skanowania zdjęć – jeśli ktoś ma w rodzinnym albumie ciekawe fotografie i chciałby się nimi podzielić, organizatorzy bezpłatnie je zeskanują. Ukażą się one później na stronie Krotoszyn Niezwykły.

W przestrzeni ul. Zdunowskiej (pomiędzy rynkiem i ul. Piastowską) czekać będą stoiska z warsztatami artystycznymi, będzie także można wysłuchać legend o Krotoszynie. W tym samym miejscu na zakończenie, o godz. 20.00, najpiękniejsze polskie szlagiery zagra Krotoszyńska Orkiestra Dęta!

Na wszystkie atrakcje wstęp wolny. Projekt dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa (Narodowy Instytut Dziedzictwa) oraz ze środków gminy Krotoszyn. Współorganizatorami są Krotoszyński Ośrodek Kultury, Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw i Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud