Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Książki to skarbnice wiadomości

2021-05-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Książki to skarbnice wiadomości
Książki to skarbnice wiadomości
LOMBARD SMOK

Podczas Tygodnia Bibliotek, który trwał od 8 do 15 maja, bibliotekarka z filii nr 1 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera spotykała się z przedszkolakami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi.

 

Na zajęciach z klasą III Stefania Plewa przeczytała uczniom fragment książki Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”. Lektura była okazją do pogadanki na temat przyjaźni i przywiązania oraz szacunku do zwierząt.

Następnego dnia bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy przedszkolnej Pszczółki. Przedszkolaki wysłuchały wierszy Marii Konopnickiej i innych pisarzy. Nader ciekawy i zabawny wydał im się im wierszyk M. Konopnickiej „Pranie”, ponieważ przedstawia tę czynność w nieznany dziś najmłodszym sposób – ręcznie, mydłem.

Kolejny dzień to spotkania z klasami IIc i IIIc. Uczniom pierwszej z nich bibliotekarka z książki „Mądre bajki” przeczytała opowiadanie „Nie potrafię”. Było ono pretekstem do dyskusji o tym, że każdy ma jakiś talent, że trzeba w siebie uwierzyć. Z kolei uczniowie klasy IIIc wysłuchali bajki Katarzyny Nowackiej pt. „Nowi znajomi Emilki”. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje jedwab.

OPRAC. (ANKA)

FOT. KBP

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK