Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Laureaci zostali nagrodzeni

2020-06-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Nasze akcje
  4. /
  5. Laureaci zostali nagrodzeni
Laureaci zostali nagrodzeni
Zuziak tekst

W miniony czwartek w biurze Agro Integracji odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „Wygraj z Futter Nova 11”, organizowanego wespół z naszą redakcją. Po zakończeniu ceremonii uczestnicy mogli porozmawiać i wymienić się swoimi doświadczeniami w zakresie rolnictwa.

 

Akcja skierowana była do rolników. Żeby wziąć w niej udział, należało przesłać na nasz adres mailowy zdjęcia Futter Novy 11, na których przedstawiony jest potencjał plonotwórczy (mogły być to np. skoszona masa na polu, zwinięte baloty, pryzma lub silos z zebranym plonem). Komisja postanowiła wyłonić pięciu laureatów, mimo iż na początku planowano nagrodzić cztery osoby. Dwie wysokiej jakości folie do sianokiszonki AmpolFarm (750 mm x 1500 m) wygrali Tomasz Jakubowski i Dominik Owczarek. Z kolei materiały siewne Futter Nova 11 powędrowały do Huberta Dymarskiego, Macieja Szymczaka i Mateusza Normana.

Ceremonia nagrodzenia laureatów odbyła się w biurze Agro Integracji w Kuklinowie. Zwycięzców uhonorował Wojciech Styburski, prezes zarządu firmy. Po części oficjalnej uczestnicy mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami. W. Styburski zaprezentował ciekawe filmy. Jeden z nich przedstawiał rozwiązanie na problem zbyt małej powierzchni pól poprzez zastosowanie Futter Novy, która jest zdecydowanie bardziej wydajna od innych materiałów siewnych. Na kolejnym zaś pokazano innowacyjną maszynę, która pomoże rolnikom dbać o plony, kiedy nie będą mogli już używać środków ochrony roślin. Uczestnicy z zaciekawieniem przyglądali się nowej technologii, która w znaczącym stopniu ułatwi im pracę i sprawi, że ich uprawy będą mogły być w pełni ekologiczne.

– Uważam, że konkurs przebiegł bardzo dobrze. Cieszy nas takie zainteresowanie naszą akcją. Zaskoczyła nas pomysłowość i kreatywność uczestników – skomentował Wojciech Styburski.

– Udział w konkursie to spontaniczna decyzja. Przez pandemię dzieci nie chodzą do szkoły i zaczynają się nudzić. W ramach domowych zajęć plastycznych pomalowały baloty. Żona wpadła na pomysł, aby je sfotografować i wziąć udział w akcji. Byłem sceptycznie nastawiony do tego, ponieważ miały być to zdjęcia potencjału plonotwórczego. Okazało się jednak, że kreatywność naszych dzieci zyskała uznanie w oczach komisji konkursowej! – powiedział Tomasz Jakubowski, jeden z laureatów akcji.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud