Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Laureatki konkursu ekonomicznego

2021-06-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Laureatki konkursu ekonomicznego
Laureatki konkursu ekonomicznego
TRANS-MED

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zorganizował V edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Zostań ekonomistą”. W gronie laureatów znalazły się uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. K. Libelta w Krotoszynie.

 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych i miał na celu wspieranie rozwoju osób wyróżniających się wiedzą ekonomiczną. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. K. Libelta.

Najlepiej powiodło się Barbarze Reszel i Julii Szulc, które w pierwszym etapie napisały esej „Ekonomia i finanse z perspektywy młodego człowieka”. Udało im się awansować do kolejnego etapu – finałowego. Uczennice ZSP nr 2 znalazły się w ścisłej dziesiątce najlepszych uczniowskich zespołów. Prezentowały wyniki badań ekonomicznych, nad którymi pracowały, tworząc esej. Kapituła była pod wrażeniem wysokiego poziomu merytorycznego wystąpienia dziewcząt z krotoszyńskiej szkoły.

Ostatecznie B. Reszel i J. Szulc zajęły trzecie miejsce w konkursie. Tym samym, jako laureatki, otrzymały zaświadczenia uprawniające do przyjęcia na studia I stopnia bez konieczności udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym podczas rekrutacji na kierunki oferowane przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Oprócz laureatek w konkursowe szranki stanęli także Kacper Witkowski, Weronika Szymczak, Monika Waliszewska, Laura Siama, Natalia Ratajczak, Aleksandra Talarczyk oraz Kornelia Ratajczak.

(LENA)

FOT. ZSP nr 2 Krotoszyn

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud