2. /
  4. /
  5. Lekcja futbolu od Ostrovii
TALENT STUDIO

Kobyliński Piast w niedzielę zagrał na własnym obiekcie z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. Przyjezdni byli zdecydowanie lepsi, w efekcie czego gospodarze musieli przełknąć gorycz porażki.

Podopieczni Krzysztofa Matuszaka świetnie rozpoczęli tydzień wcześniej rundę wiosenną, pokonując 4:2 Piasta Czekanów. Konfrontacja z Ostrovią nie przebiegała jednak pomyślnie dla kobylinian. Goście w pierwszych kilku minutach wstrząsnęli Piastem, albowiem bardzo szybko zdobyli dwie bramki.  W 5. minucie po uderzeniu z 16 metrów pod bramką gospodarzy doszło do zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się Mateusz Ziemiański, umieszczając strzałem głową piłkę w siatce. Miejscowi jeszcze nie ochłonęli, a już stracili drugiego gola. Mocnym uderzeniem popisał się Tomasz Kowalski i było 2:0. Do końca pierwszej odsłony wynik się nie zmienił.

Krótko po zmianie stron przyjezdni postawili przysłowiową kropkę nad i. W 53. minucie Mikołaj Lewandowski otrzymał piłkę po długim podaniu z linii defensywy i przelobował kobylińskiego bramkarza, ustalając – jak się potem okazało – rezultat meczu.

– Goście byli lepszą drużyną w tym spotkaniu. Należy przyznać, iż odnieśli zasłużone zwycięstwo – skomentował krótko Szymon Wosiek, obrońca Piasta.  W najbliższą sobotę kobyliński zespół zmierzy się na wyjeździe z Kanią Gostyń.

PIAST KOBYLIN – OSTROVIA 1909 OSTRÓW WLKP. 0:3 (0:2)

0:1 – Mateusz Ziemiański (5)

0:2 – Tomasz Kowalski (7)

0:3 – Mikołaj Lewandowski (52)

PIAST: Wojtkowiak – Wachowiak, A. Kurzawa, Snela, Szymanowski, Kowalski (35’ Siepa), Matuszak, Pacyński, Smektała, Gałczyński, Olikiewicz