Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Liczne podtopienia po gwałtownych opadach

2021-07-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Liczne podtopienia po gwałtownych...
Liczne podtopienia po gwałtownych opadach
Power Food

Gwałtowne burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu, były przyczyną licznych zalań i podtopień na terenie powiatu krotoszyńskiego. W nocy z czwartku na piątek oraz w piątkowy poranek strażacy interweniowali 26 razy.

 

Pierwsze zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło w czwartek o godzinie 22.46 i dotyczyło zalanej piwnicy na terenie jednej z posesji przy ulicy Pleszewskiej w Koźminie Wlkp. Kolejnych zgłoszeń przybywało z minuty na minutę. W większości przypadków strażacy interweniowali w związku z zalanymi piwnicami czy podtopieniami ulic. Odnotowano 24 tego typu zdarzenia.

Ponadto w Łagiewnikach, najprawdopodobniej na skutek wyładowania atmosferycznego, zapaliło się drzewo. Jedna interwencja dotyczyła plamy oleju na ul. Kobylińskiej w Krotoszynie.

W działania związane z usuwaniem skutków gwałtownych burz zaangażowani byli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jednostek OSP Krotoszyn, Koźmin Wlkp., Czarny Sad, Zduny, Zalesie Wielkie, Biadki, Kaniew, Lutogniew, Kobierno i Chwaliszew. Łącznie w akcjach brały udział 33 zastępy.

(ANKA)

FOT. Łukasz Cichy

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud