2. /
  4. /
  5. Lider ograł Białego Orła
webTax

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. w środę rozegrał na własnym obiekcie zaległy mecz 18. kolejki IV ligi z Victorią Września. Lider pokonał miejscowych 3:0 i umocnił się na prowadzeniu.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando przyjezdnych, którzy zaaplikowali koźminianom trzy gole. W 16. minucie Bartosz Nowicki precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce przy dalszym słupku. W 32. minucie po rzucie rożnym gospodarzy goście przeprowadzili szybką kontrę, którą sfinalizował Mikołaj Jankowski. Pod koniec pierwszej odsłony nieporozumienie w szykach obronnych Orłów wykorzystał Wiktor Kacprzak, podwyższając na 3:0.

Przed przerwą koźmiński zespół miał dwie dobre okazje, ale po uderzeniu Fabiana Wośka piłka odbiła się od słupka, a Artur Błażejczak trafił w boczną siatkę.

W drugiej odsłonie zarówno miejscowi, jak i rywale przeprowadzili kilka groźnych akcji, lecz wynik już się nie zmienił.

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – Victoria Września 0:3 (0:3)

BRAMKI: 0:1 – Bartosz Nowicki (16’ głową), 0:2 – Mikołaj Jankowski (32’), 0:3 – Wiktor Kacprzak (40’)

BIAŁY ORZEŁ: P. Szulc – Kaczmarek, Konopka, Bastrzyk, Lis (46’ Maciejewski) – Oleśkow, Juskowiak, Błażejczak (75’ A. Leoniak), T. Miedziński (90’ Kaczyński), Wosiek – Kamiński (80’ M. Leoniak)