2. /
  4. /
  5. Lider za mocny na...
SofraHous

W sobotę Astra Krotoszyn podejmowała ekipę SKP Słupca, która prowadzi w tabeli V ligi. Gospodarze nie dali rady liderowi, przegrywając 0:2.

Ten tydzień nie był zbyt udany dla krotoszyńskiej drużyny. Choć w poprzedni weekend Astra rozgromiła 7:1 KS Opatówek, to w następnych dniach odnotowała dwie porażki – w środę przegrała z Orłem Mroczeń, a wczoraj uległa SKP Słupca.

Od pierwszego gwizdka arbitra gra była bardzo dynamiczna. Już w 5. minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Piotra Witkowskiego nieszczęśliwie piłkę do własnej bramki skierował Dariusz Reyer. Potem po mocnym uderzeniu jednego z graczy SKP świetną interwencją popisał się Bartosz Jarysz.

Chwilę później po faulu w obrębie szesnastki sędzia podyktował rzut karny dla gości. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Michał Lorencki, ale nie udało mu się pokonać golkipera Astry. Krotoszynianie byli bliscy szczęścia po rzucie rożnym, wykonywanym przez Łukasza Budziaka, lecz futbolówka o centymetry minęła bramkę.

W drugiej połowie Astra starała się doprowadzić do remisu. Po kolejnym rzucie rożnym próbował D. Reyer, lecz jego strzał głową był niecelny. Mało brakowało, a goście sami strzeliliby sobie gola, ale szczęśliwie dla nich piłka przeleciała tuż obok bramki. W 69. minucie wynik spotkania ustalił M. Lorencki, rehabilitując się za niewykorzystany rzut karny. Wprawdzie obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, ale brakowało dokładnego wykończenia i rezultat już się nie zmienił.

W czwartek Astra zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Sompolno, a w niedzielę podejmować będzie Raszkowiankę Raszków.

ASTRA KROTOSZYN – SKP SŁUPCA 0:2 (0:1)

0:1 – Dariusz Reyer (5′ samobójcza)

0:2 – Michał Lorencki (69)

ASTRA: Jarysz – Skrzypniak, Jankowski, Mizerny, Staszewski, Budziak, Błażejczak (71′ Łuczak), Rebelka, Reyer, Brink (63′ Nasalski), Ziemiański (46′ Ishchuk)