Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Literacki debiut krotoszynianina

2020-08-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Literacki debiut krotoszynianina
Literacki debiut krotoszynianina
Centnas

Kilka dni temu swoją premierę miała książka „Tajemnica potępionej” Mateusza Koniecznego. Recenzenci polecają uwadze czytelników ciekawą fabułę i różniący się od innych współczesnych powieści język.

 

 

Urodzony w 1993 roku w Krotoszynie Mateusz Konieczny pisze od najmłodszych lat, jednak swoją pasję zaczął traktować poważnie w 2012 roku. Stworzył kilka utworów, które ma zamiar opublikować w przyszłości. „Tajemnica potępionej” jest jego literackim debiutem.

M. Konieczny jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Interesuje się historią, szczególnie angielską dynastią Plantagenetów oraz średniowieczem. Fascynuje się literaturą polską i rosyjską, a także zjawiskami paranormalnymi, przyrodą oraz muzyką.

Jak podaje wydawnictwo Novae Res, M. Konieczny udowadnia, że współczesny thriller może oddać atmosferę charakterystyczną dla klasycznych powieści gotyckich. Akcja „Tajemnicy potępionej” rozgrywa się w posiadłości Sarkisiewiczów. W rodzinnym dworze dzieją się rzeczy, których nikt nie jest w stanie racjonalnie wytłumaczyć. Od wielu lat dobiegają z niego przerażające krzyki zjaw, a różne przedmioty zmieniają swoje położenie w zagadkowy sposób. Bohaterka powieści, Aneta, która jest malarką zmagającą się z problemem bezpłodności, chce odkryć tajemniczą przeszłość swoich przodków i dowiedzieć się więcej o klątwie, która spadła niegdyś na jej rodzinę. Czy ujawnienie rodzinnych tajemnic sprawi, że we dworze w końcu zapanuje spokój? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziecie, czytając debiutancką powieść młodego krotoszynianina.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
COT
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BETA
OLD-BRICK.PL
LAGUNA
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Jumbonet
Jarmużek
VENUS PIZZERIA
Zuziak
PROFAL
Eltom-bud
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY