Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Mają smykałkę do interesów

2024-06-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Mają smykałkę do interesów
Mają smykałkę do interesów
TK DACHY

Przedstawiciele szkół w powiecie milickim osiągnęli świetne wyniki podczas etapu regionalnego XI edycji konkursów Programu TalentowiSKO. 12 czerwca, podczas gali w Warszawie, uczeń milickiego ZS wywalczył ogólnopolskie złoto.

 

TalentowiSKO to program Banków Spółdzielczych, rozwijający działanie Szkolnych Kas Oszczędności. Jego celem jest wspieranie talentów wśród dzieci i młodzieży. Uczy myśleć pozytywnie o pieniądzu, promuje dobre nawyki w oszczędzaniu i zaradność życiową. Zmagania w ramach programu dzielą się na dwie kategorie konkursów. W tegorocznej edycji oceniano 143 prace uczniów z całej Polski.

Pierwszy konkurs, pn. „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” był adresowany do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych. Ich zadaniem było stworzenie albumu ze zdjęciami przedmiotów, którym nadali drugie życie. Oceniano przede wszystkim kreatywność i pomysłowość dzieci. W regionie wrocławskim wśród szkół dużych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Piastów Śląskich w Bukowicach, z bardzo wysokim wynikiem 88,59 punktów

Uczniowie szkół ponadpodstawowych rywalizowali w ramach konkursu „Inkubator szkolnych biznesów”. W regionie wrocławskim triumfował Karol Korzeniowski z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu, uzyskując 89 pkt. Po 78 pkt. zdobyli Iwo Moczulski i Konrad Miksza, uczniowie Technikum Leśnego w Miliczu, stając ex aequo na najniższym stopniu regionalnego podium.

  1. Korzeniowskiemu udało się znacznie powiększyć osiągnięty pod koniec maja sukces regionalny. Na czerwcowej gali w stolicy kraju ogłoszono go bowiem laureatem etapu ogólnopolskiego. Jego pomysł na warsztat motocyklowy oceniono wyżej niż idee uczniów szkoły w Wiśle oraz przedstawiciela placówki w Jasieńcu.

Laureaci etapów regionalnych i krajowego oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody pieniężne.

 

(MS)

FOT. Bank Spółdzielczy w Miliczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 13 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek