Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Padewscy PRACA
PADEWSCY

Majówka z Polską

2024-06-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Majówka z Polską
Majówka z Polską
GÓRZNY GROUP

23 maja w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie odbył się I gminny konkurs „Majówka z Polską”. Z inicjatywy nauczycielek ze Szkoły Podstawowej w Benicach –  Pauliny Radojewskiej i Agnieszki Ryby – uczniowie mieli okazję uczestniczyć w nietypowej rywalizacji, która polegała na jak najszybszym rozwiązaniu zagadek i wydostaniu się z „escape roomu”.

Zadania, które musieli pokonać uczniowie, dotyczyły historii, kultury oraz sportu, a także wymagały od uczestników dobrej współpracy. Konkurs ten nie tylko poszerzał wiedzę uczniów, ale również integrował ich w dynamiczny i przyjemny sposób poza tradycyjną szkolną salą.
W konkursie wzięło udział dziewięć szkół z Miasta i Gminy Krotoszyn, a najlepsze drużyny to: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie: Jakub Furian, Igor Halasz, Dominik Podziomek, II miejsce należało do Społecznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie: Zofia Skrzypczak, Dagmara Bąk, Anna Kołodziej, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Gorzupi: Bartłomiej Duczmal, Joanna Markiewicz, Mateusz Kulas.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie. Burmistrz Natalia Robakowska wyraziła wdzięczność za sprawną organizację oraz gratulowała wszystkim uczestnikom i laureatom. W spotkaniu uczestniczyli również: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Benicach Sabina Rybakowska, Dyrektor Muzeum Piotr Mikołajczyk oraz opiekunowie grup: Marzena Błaszczyk (SP nr 5), Justyna Wójcik (SSP) i Dominika Kapica (SP w Gorzupi).
Konkurs „Majówka z Polską” okazał się nie tylko ciekawą formą nauki, ale również doskonałą okazją do budowania współpracy i ducha zespołowego wśród uczniów.

OPRAC. (LT)
FOT. UMiG Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − trzynaście =

YouTube

Archiwum
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
BGP 2023