Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Mała książka – wielki człowiek

2021-01-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Mała książka – wielki...
Mała książka – wielki człowiek
Power Food

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci oraz ich rodziców po odbiór książek, Kart Małego Czytelnika i broszurek informacyjnych o korzyściach płynących z czytania w rozwoju najmłodszych.

 

Projekt polegający na przekazywaniu dzieciom wyprawki czytelniczej realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat (roczniki 2014-2017). Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i regularnego czytania swoim pociechom. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w tej akcji, a jedną z nich jest książnica krotoszyńska, otrzyma wyprawkę czytelniczą, która ma być początkiem przygody z czytaniem.

Najmłodsi w wyprawkach znajdą książkę dostosowaną do ich wieku pod względem treści i formy. Dzieci otrzymają również Karty Małego Czytelnika, w których będą mogły zbierać naklejki otrzymane za każdą kolejną wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z działu dla najmłodszych. Po uzbieraniu dziesięciu naklejek młody czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym czytelnicze zainteresowania.
W wyprawkach znajdują się również broszury informacyjne dla rodziców. Informują one o ogromnej roli, jaką odgrywa czytanie w rozwoju dziecka, a także o przeróżnych korzyściach płynących z regularnego odwiedzania bibliotek. Udział w projekcie jest całkowicie darmowy.

Krotoszyńska biblioteka zachęca najmłodszych czytelników do odwiedzin – od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30-13.00 oraz 13.30-16.30.

(LENA)

FOT. Marta Krzykała

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud