2. /
  4. /
  5. Marek Nowicki wrócił do...
MAX-MAL

Po dwóch porażkach z rzędu i rozstaniu z trenerem Dariuszem Wiśniewiczem Piast Kobylin pod wodzą nowego-starego szkoleniowca, Marka Nowickiego, zanotował zwycięstwo. W wygranym 2:1 pojedynku z GKS-em Żerków gole dla kobylinian strzelili Mateusz Olikiewicz i Szymon Wosiek.

W porównaniu do meczu z Astrą do podstawowego składu wskoczył Dominik Snela kosztem Błażeja Wielebińskiego. Przyjezdni objęli prowadzenie w 9. minucie. Piłkę w środku pola przejął Marcin Kurzawa i zdecydował się na szybkie podanie do Mateusza Olikiewicza, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS-u.

W 34. minucie Piast prowadził 2:0. Szymon Wosiek popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego i piłka zatrzepotała w siatce. Gospodarzy mógł dobić Olikiewicz, lecz nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Tomaszu Kokocie.

W 65. minucie GKS zdobył bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej zachował się Przemysław Kujawa i wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie Piast miał jeszcze dwie znakomite okazje, lecz Mateusz Wachowiak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a po strzale głową Wośka piłkę z linii bramkowej wybił defensor Żerkowa.

GKS Żerków – Piast Kobylin 1:2 (0:2)

BRAMKI: 0:1 – Mateusz Olikiewicz (9′), 0:2 – Szymon Wosiek (34′ wolny), 1:2 – Przemysław Kujawa (65′)

PIAST: Poślednik – A. Kurzawa, Pospiech, Wosiek, Snela – Olikiewicz, Szymanowski, M. Kurzawa, Kamiński (55′ Wciórka) – Wachowiak, Kokot (91′ Jędrzejak)