Mecz Polska-Niemcy na krotoszyńskim stadionie!

2. /
  4. /
  5. Mecz Polska-Niemcy na krotoszyńskim...
TALENT STUDIO

13 października na Stadionie Miejskim w Krotoszynie reprezentacja Polski U’16 zmierzyła się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Biało-czerwoni wygrali 2:1. Trybuny stadionu były wypełnione po brzegi kibicami, którzy gorąco dopingowali naszą drużynę.

Zespoły wystąpiły w następujących składach – Polska: Jakub Zieliński – Jakub Falkiewicz, Mateusz Cegliński, Hubert Kędziora, Stanisław Kubiak (46’ Wojciech Machura), Maciej Ruszkiewicz (46’ Maksymilian Jóźwiak), Sammy Dudek (90’ Bartosz Pieczka), Michał Osowski (46’ Pascal Mozie), Jędrzej Hanuszczak (61’ Jakub Peret), Antoni Uchroński (69’ Gracjan Czapniewski) – Olivier Siniawski; Niemcy: Leonard Ruland – Nebe Sirak Domnic, Leopold Schmid (78’ Emil Kramer), Ben Hawighorst – Morel Ghopo, Finn Barkowsky (46’ Luc Holzwarth), Christian Prenaj (61’ Eba Bekir Is), Jeremiah Mensah (78’ Alexander Staff), Eymen Laghrissi – Salvatore Mule, Yohan Ngatcheu (46’ Noah Birkenpesch).

Już w 11. minucie Polacy mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia. Sammy Dudek został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Niestety, niemiecki bramkarz wyczuł intencje egzekutora i obronił strzał Polaka. W 33. minucie biało-czerwoni otworzyli wynik meczu. Stanisław Kubiak wykorzystał idealne dośrodkowanie i umieścił piłkę w bramce rywali. Siedem minut później na 2:0 podwyższył Michał Osowski.

W drugiej połowie Niemcy strzelili gola kontaktowego. W 56. minucie polskiego golkipera pokonał Salvatore Mule. Na więcej Polacy im już nie pozwolili i mecz zakończył się zwycięstwem naszej reprezentacji 2:1. Warto wyróżnić bramkarza Jakuba Zielińskiego, który zaliczył sporo ważnych i spektakularnych interwencji. Jednak statuetkę MVP otrzymał Oliwier Siniawski. Wręczyli ją burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek oraz Paweł Wojtala i Piotr Kościelny – prezes i wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.