2. /
  4. /
  5. Medale na mistrzostwach Europy
Kwiaciarnia Złocień

Znakomicie spisali się młodzi zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego na Mistrzostwach Europy U’14, U’16 i U’18 w Sumo. W estońskim Rakvere reprezentanci Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn oraz UKS Samson Kobylin wywalczyli łącznie aż dziewięć medali.

Mistrzowskie tytuły wywalczyli Antoni Czebatura z Samsona, który okazał się bezkonkurencyjny w kategorii 60 kg U’14, jego klubowy kolega, Antoni Grenda, wygrywając zmagania w kat. 65 kg U’16, Filip Urbaniak z TA Rozum, który triumfował w kat. 50 kg U’16, a także Oskar Błaszczyk (TA Rozum), który zdobył złoto z drużyną kadetów.

Srebro z Estonii przywieźli Anita Maleszka (Samson) w kat. 60 kg U’16 i Kamila Konieczna (Samson) za rywalizację w drużynie oraz Oskar Błaszczyk (TA Rozum) w kat. +95 kg U’16. Ten ostatni dołożył jeszcze brązowy krążek w open. Na trzecim stopniu podium stanął także Krzysztof Perz (Samson) w kat. 65 kg U’14.