2. /
  4. /
  5. Medale na mistrzostwach Polski!
BETA

Z czterema medalami wrócili zawodnicy z naszego powiatu z PZLA Halowych Mistrzostw Polski U’18 i U’20, które odbyły się w dniach 10-12 lutego w Rzeszowie. Mistrzynią kraju U’20 w biegu na 1500 metrów została Paulina Stempniak!

Koźminianka reprezentująca KS Energetyk Poznań uzyskała czas 4:25,68, który dał jej złoty medal. Jednocześnie obroniła tytuł liderki sezonu na tym dystansie. Z kolei jej siostra, Zofia, w grupie U’18 na dystansie 1000 metrów wywalczyła brąz z czasem 2:59,09, broniąc miejsce z listy startowej na tym dystansie.
Pochodząca z Dąbrowy Ewa Piaszczyńska, na co dzień trenująca w KS Stal LA Ostrów Wlkp., która w swojej kolekcji ma już występy w reprezentacji Polski oraz wiele medali w sztafetach, pierwszy raz sięgnęła po indywidualny krążek mistrzostw Polski. Uczyniła to w wielkim stylu, bijąc w finale biegu na 200 metrów swój rekord życiowy. Ewa z rezultatem 25,22 zdobyła srebrny medal. Blisko podium była także w biegu na 60 metrów, lecz ostatecznie znalazła się na czwartej lokacie z czasem 7,68, tracąc do brązowej medalistki zaledwie dwie setne sekundy, a do srebrnej – trzy!

Jej klubowy kolega, Dawid Grząka, również został wicemistrzem Polski, tyle że w biegu na 60 metrów. Dawid uzyskał czas 6,81, przegrywając tylko z wielokrotnym rekordzistą kraju, Markiem Zakrzewskim.

Jednym z kandydatów do medalu był także Piotr Rak. Niestety, zawodnik ostrowskiego klubu do biegu na 200 metrów wystartował o dwie tysięczne za szybko, niż dopuszcza to tolerancja falstartu. Zobaczył więc czerwoną kartkę od sędziów. W drugim biegu, „pod protestem”, wystartował również szybko – z reakcją 0,106 s. Z kolei sztafeta mieszana 4×400 m, w składzie z P. Rakiem, walczyła ambitnie i uplasowała się na piątym miejscu, ale dwie żółte kartki za zbyt szybkie reakcje startowe Aleksandra Wojtasika – z finału biegu na 200 m oraz ze sztafety – spowodowały, że ostatecznie ostrowski team został zdyskwalifikowany.