2. /
  4. /
  5. Medalowe występy na mistrzostwach...
BETA

W dniach 11-13 lutego w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. W gronie startujących nie zabrakło zawodników z powiatu krotoszyńskiego. Część z nich przywiozła z imprezy medale.

W trzydniowych zmaganiach w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego wzięło udział ponad tysiąc osób. Wśród nich znalazły się m.in. uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp., siostry Stempniak, reprezentujące barwy KS Energetyk Poznań. Starsza z nich, Paulina, wystartowała w biegu na 1500 m w kategorii U’20. Osiągnęła czas 4:35,47 i zajęła trzecie miejsce. Dla jej siostry Zofii był to debiut w zawodach takiej rangi. Mimo to w biegu na 1000 m w kat. U’18 uplasowała się na dziewiątej pozycji z wynikiem 3:05,76.

W Rzeszowie rywalizowali także lekkoatleci z naszego powiatu trenujący w KS STAL „LA” Ostrów Wlkp. Znakomicie spisał się Dawid Grząka, który zdobył brązowy medal w biegu na 60 m w kat. U’20 z czasem 6,85, wyrównując tym samym rekord Ostrowa Wlkp. i ustanawiając nowy rekord życiowy.

W finale B biegu na 200 m U’18 znaleźli się Michał Jopek i Piotr Rak. Obaj zeszli jednak z bieżni od razu po starcie, a powodem takiej decyzji było oszczędzanie sił na czekający ich godzinę później finałowy bieg w sztafecie mieszanej 4×400 m. Michał i Piotr wraz z Oliwią Klar i Dagmarą Adamcio uplasowali się na trzecim miejscu z rezultatem 3:43,96.

Pochodząca z Dąbrowy Ewa Piaszczyńska zaprezentowała się natomiast w sztafecie mieszanej 4×400 m U’20 wraz z Kacprem Zimniakiem, Julią Ułasik i Cyprianem Adamcio. Ten zespół uzyskał czas 3:41,71 i został sklasyfikowany na piątej lokacie.