2. /
  4. /
  5. Medalowe zdobycze na Pucharze...
SofraHous

Reprezentanci TA Rozum Krotoszyn i UKS Samson Kobylin startowali w Ropczycach, gdzie odbyły się zawody Pucharu Polski Seniorów, Seniorek, Juniorów i Juniorek w Sumo. Nasi sportowcy wrócili z tej imprezy z pokaźną zdobyczą medalową.

W rywalizacji żeńskiej brylowała Oliwia Glegolska z TA Rozum, która wywalczyła złoto w kategorii +75 kg i brąz w open juniorek oraz złoto w kat. 80 kg i srebro w kat. +80 kg seniorek. Cztery razy na podium stanęła także Anita Maleszka. Zawodniczka kobylińskiego Samsona była druga w kat. 65 kg oraz trzecia w kat. 70 kg juniorek, a ponadto zdobyła dwa brązowe krążki wśród seniorek – w kat. 65 kg i 73 kg. Jej klubowa koleżanka, Kamila Konieczna, zajęła drugą lokatę w open juniorek i zgarnęła dwa brązowe medale w zmaganiach seniorek – w kat +80 kg i w open.

Trzy krążki padły łupem Mikołaja Mrowińskiego z TA Rozum. W kat. 100 kg juniorów był drugi, podobnie jak w kat. 115 kg seniorów. Poza tym zajął trzecie miejsce w kat. 100 kg seniorów.

Spośród przedstawicieli Samsona trzy medale wywalczył Piotr Swora – złoto w kat. +100 kg i brąz w open juniorów oraz brąz w kat. + 115 kg seniorów. Z kolei Antoni Grenda był najlepszy w kat. 65 kg i drugi w kat. 70 kg juniorów. W kat. 77 kg juniorów na drugim stopniu podium stanął Antoni Pospiech, natomiast Patryk Swora uplasował się na trzeciej pozycji w kat. 92 kg seniorów.