Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Memoriał Talarczyka

2018-03-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Memoriał Talarczyka
Memoriał Talarczyka
Pałac w Orli tekst

W niedzielę, 11 marca, na strzelnicy ZP LOK w Krotoszynie odbyły się otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej w ramach XXV Memoriału Aleksandra Talarczyka.

Organizatorem zmagań był ZP LOK, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Sędzią był Antoni Azgier. Po raz pierwszy juniorzy młodsi mieli okazję strzelać z nowo zakupionych karabinków FWB produkcji niemieckiej.

W najmłodszej kategorii najlepszy okazał się Kacper Snela (SP nr 4 – 53 pkt.), wyprzedzając Łukasza Lisa (SP Orpiszew – 33 pkt.) oraz Alana Jochaniaka (SP nr 4 – 33 pkt.). W klasyfikacji drużynowej triumfowała krotoszyńska Czwórka (97 pkt.), przed szkołą z Orpiszewa (62 pkt.).

W kategorii gimnazjalistów i uczniów klas VII wygrała SP nr 4 w Krotoszynie (182 pkt.), a kolejne lokaty zajęły SP Orpiszew (124 pkt.) i SP nr 1 w Krotoszynie (116 pkt.).

W strzelaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych w kpn-10 triumfował Bartłomiej Kazowski (ZSP nr 2 – 70 pkt.), który wyprzedził Marka Furmana (ZSP nr 3 – 58 pkt.) i Dominika Hybsza (ZSP nr 2 – 54 pkt.). Z kolei w ppn-10 zwyciężył D. Hybsz (72 pkt.), drugi był M. Furman (70 pkt.), a trzecia – Martyna Wasielak (59 pkt.).

Wśród seniorów w kpn-10 pierwsze trzy lokaty zajęli Marek Król (66 pkt.), Iwona Karżewicz (60 pkt.) i Justyna Stasierska (60 pkt.). W ppn-10 na podium stanęli Mariusz Minta (83 pkt.), M. Król (83 pkt.) i Antoni Azgier (72 pkt.).

Turniej pierwszego strzału wygrał Robert Wasielak, natomiast lotkami najlepiej rzucała Martyna Wasielak.

(GRZELO)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud